• Ostrov Ischia

Alta Badia

1324 - 2748 m.n.m.
130 km
sjezdových tratí
3 černých (5 km), 26 červených (44 km), 48 modrých (80 km)
54 kabiny, sedaček, vleků

1x snowpark
104 km
uměle zasněžovaných tratí
30 km
běžeckých tratí

Další možnosti zábavy a sportu:

  • bazén
  • kluziště, curling
  • tenisové kurty
  • paragliding, heliski
  • diskotéky, fitness

Zimní dovolená plná toho nejlepšího lyžování, které Itálie poskytuje.

Alta Badia v severoitalské provincii Bolzano leží v samotném srdci největšího lyžařského komplexu světa Dolomiti Superski a je jedním z hlavních nástupišť do proslulého systému sjezdových tratí Sella Ronda. Lyžování na 129 km prvotřídních sjezdovek usazených v jedné z nejkouzelnějších scenerií Dolomit patří k vrcholům lyžařské nabídky Itálie vůbec. Dlouhé a stále dokonale upravené tratě všech stupňů náročnosti jsou zárukou skvělých lyžařských zážitků a dovolená v Itálii se změní v pohádku. Po celou sezónu zde naleznete výborné sněhové podmínky pro lyžování, podpořené i umělým zasněžováním. Dokonalé propojení sjezdovek navíc lyžařům umožňuje volit svahy podle pohybu slunce a kvality sněhu a užívat si i dlouhé skitoury. Na nejzdatnější lyžaře čeká v La Ville výzva v podobě lyžování na slalomového svahu, na němž se každoročně odehrávají závody Světového poháru.

Další nepřebernou paletu zážitků z lyžování v Dolomitech nabízí napojení Alta Badie přes Sella Rondu i na okolní střediska Arabba/Marmolada, Val Gardena/Alpe di Siusi a Val di Fassa e Carezza. Možnosti sportovního lyžování rozšiřuje i relativní blízkost oblíbeného resortu Kronplatz/Plan de Corones a prestižní Cortiny d‘Ampezzo. V takovém případě je ale nezbytný skipas Dolomity Superski. Milovníci adrenalinu si mohou dopřát luxusní prožitky v podobě heliski z vrcholu Selly náročným kuloárem Val Mezdí, zkrátka zde ale nepřijdou ani skialpinisti.

Přitažlivost lyžování v Alta Badie zvyšuje moderní přepravní zařízení s vysokou hodinovou kapacitou, která řadí tuto oblast mezi italskou špičku. V předloňském roce přibyla osmimístná kabinová lanovka z Corvary na Col Alto a loni čtyřsedačková lanová dráha Sponata končící nad Pedraces.

Náročnou klientelu tradičně přitahují luxusní obchody zdejších lokalit Corvara a Colfosco, ekonomicky přijatelnější alternativou jsou naopak La Villa, Pedraces a San Cassiano. Stále atraktivnější je v poslední době dolní část údolí Val Badia, která je dál od sjezdovek Alta Badie a Sella Rondy, ale zato blíž svahům skiareálu Kronplatz/Plan de Corones.

Zimní dovolená v této části Itálie je na samotném vrcholu možností, které alpské lyžování skýtá.

Alta badia livecam

cameraWEB KAMERA

 

Alta Badia skimapa

alta badi skimap

Fotografie na tomto webu byly získány z veřejně dostupných zdrojů na internetu.