• Ostrov Ischia

3 Cime Dolomiti

1130 - 2205 m.n.m.
115 km
sjezdových tratí
6 černých (8 km), 26 červených (32 km), 21 modrých (16 km)
31 kabin, sedaček, vleků
1x snowpark
47 km
uměle zasněžovaných tratí
200 km
běžeckých tratí

Další možnosti zábavy a sportu:

  • bazén, špičkový aquapark - San Candido
  • kluziště, curling
  • tenisové kurty
  • paragliding
  • diskotéky, fitness, vynikající možnost procházek a pěší turistiky

3 Cime Dolomiti patří svou nabídkou neustále výborně upravených tratí pro lyžování všech stupňů a náročnosti ke špičce v celé oblasti Dolomiti Superski a ideální zimní dovolenou. Pro lyžaře z ČR je toto středisko lákavé i tím, že je pro nás vůbec nejbližším zimním rezortem italských Dolomit. Oblast má navíc výhodnou polohu, která zaručuje snadnou dosažitelnost lyžování v dalších špičkových střediscích Cortina d‘Ampezzo, Plan de Corones a Alta Badia.

Středisko Alta Pusteria-Hochpustertal tvoří tři kvalitní skiareály Monte Elmo/Helm, Croda Rossa a Baranci. Českým lyžařům je nejznámější skiareál na Monte Elmo, který nabízí dlouhé sjezdy do Versciaca a do Sesta - jde o skutečné lahůdky vyhledávané i velmi náročnými sportovci, lyžování je zde opravdovou zkouškou zdatnosti. Adrenalinová černá sjezdovka z Monte Elmo byla v loňské sezóně výrazně rozšířena a zařadila se tak bez nadsázky k nejlepším sjezdovkám Alo Adige. Velkou výhodou této trati je také orientace k severu a zalesněné okolí zajišťující až do jarních měsíců ideální podmínky pro dovolenou plnou bezvadným lyžováním.

Menší rodinný areál Baranci nad San Candidem nabízí kromě lyžování na pěkných svazích i řadu atrakcí pro nejmenší. Dobře stavěné sáňkařské dráhy a především loňskou novinku v podobě freeridové sjezdovky. Vysoko položený funpark na svazích hory Croda Rossa je zase velkým lákadlem pro milovníky snowboardingu.

Ke kladům střediska Alta Pusteria-Hochpustertal patří dostatek prostoru pro lyžování na sjezdovkách a vypracovaný systém umělého zasněžování. Potěší vás i to, že u lanovek nenarazíte ani v nejvyšší sezóně na žádné fronty. Moderní a vysoce výkonné přepravní kapacity byly loni v areálu Croda Rossa, kde vyrostla úplně nová sjezdovka, posíleny ještě o další osmimístnou kabinkovou lanovkou Signaue. Špičkové lyžování na volných sjezdovkách zaujme všechny milovníky zimních sportů.

Běžkaří zde naleznou 200 km výborně připravených stop z toho 30 km závodních.

Oblast kolem střediska Alta Pusteria-Hochpustertal je proslulá velmi malebným okolím a mimořádně fotogenickou krajinou, idylickými horskými vesničkami a městečky. Místnímu panoramatu dominuje vrchol Tre Cime di Lavaredo označovaný za vůbec nejkrásnější horu Dolomit. Bližší i vzdálenější okolí střediska Alta Pusteria-Hochpustertal nabízí mnoho možností, jak příjemně využít zdejší pobyt, například vynikající nabídkou procházek s dobře značenými trasami pro pěší turisty.

Alta Pusteria livecam

cameraWEB KAMERA

Alta Pusteria skimapa

ski map alta pusteria

Fotografie na tomto webu byly získány z veřejně dostupných zdrojů na internetu.