• Ostrov Ischia

Arabba/Marmolada

1446 - 3266 m.n.m.
62 km sjezdových tratí
6 černých (9 km), 22 červených (29 km), 15 modrých (24 km)
27 kabin, sedaček, vleků
58 km uměle zasněžovaných tratí
15 km běžeckých tratí

Skialpinistické a extrémní volné lyžování - Sass Pordoi

Další možnosti sportu a zábavy:

  • otevřené kluzištělyžařské školy a školičky
  • paragliding
  • heliski – panoramatický přelet okolo Sella Ronda; let helikoptérou nad horou Marmolada s následným sjezdem na lyžích cca 80 €/os.
  • svah s boulemi

Zimní resort Arabba / Marmolada v severoitalské provincii Belluno je považován za absolutní špičku lyžařské nabídky v celoevropském měřítku a je bezkonkurenčně nejvyhledávanějším lyžařským střediskem světově proslulého okruhu Sella Ronda. Symbolem oblasti, kterým se italské Dolomity pyšní, je známá hora Marmolada, která se tyčí do výše 3342 m. Z jejího vrcholku vede až do městečka Malga Ciapela nekonečně dlouhá červená sjezdová trať Pista Bellunese překonávající převýšení 1800 m a zajistí 12 km dlouhé lyžování. Perfektní a rychlý přesun opačným směrem z Malga Ciapely na vrchol Marmolady zajišťuje nedávno zrekonstruovaná kabinová lanovka. Lákavé je i lyžování na ostatních tratích, protože orientace svahů na sever zaručuje dostatek sněhu po celou lyžařskou sezónu a otevírá možnost lyžování jak na upraveném, tak na neupraveném terénu. Pokud vás lákají sněhobílé tratě přímo za městečkem Arabba, z údolí Malga Ciapela vás vyveze na vrcholek Passo Padon krytá vysokorychlostní čtyřsedačka. Novinkou loňské sezóny je šestimístná sedačka Masarei s kapacitou 2300 osob za hodinu.

Arabba/Marmolada nabízí 62 km sjezdovek většinou střední a vyšší obtížnosti. Jejich kvalita uspokojí požadavky i nejnáročnějších lyžařů, zejména díky několika závodním tratím, které patří k nejobtížnějším terénům pro lyžování v italských Dolomitech.

Nejdelší sjezdovka v Arabbě poskytne 4 km dlouhé lyžování Porta Vescovo s převýšením 875 metrů, která poskytne svým pokořitelům nezapomenutelné zážitky. Na náročnější lyžaře čeká 3,3 kilometru dlouhá Pista Fodoma s převýšením 900 m.

Díky vysoko položeným tratím je středisko Arabba/Marmolada ideálním místem i pro jarní lyžování. Nádherné okamžiky na sněhu pod jarním sluncem zaručuje i samotný ledovec Marmolada.

Pro lyžování v tomto středisku hovoří jasná fakta: pestrá paleta volných terénů a nepřeberné množství lyžařských extrémů včetně jedinečné nabídky heliski na královně Dolomit, dokonale udržované a přehledně značené tratě, na nichž je obvykle zajištěno umělé vytěžování. Běžnou samozřejmostí je i vysokokapacitní moderní přepravní zařízení zaručující rychlou a pohodlnou cestu na svah a v neposlední řadě vás potěší nečekaně idylická atmosféra horských vesniček Arabba a Malga Ciapela, zatím ještě vzdálená masovosti turistických komplexů.

Nabídka pro běžkaře má podobu velmi lákavého okruhu dlouhého 15 km, který leží v lokalitě Malga Ciapela.

Arabba / Marmilada livecam

cameraWEB KAMERA ARABBA

cameraWEB KAMERA MARMOLADA

 

Arabba / Marmilada skimapa

ArabbaMarmolada skimapa

Fotografie na tomto webu byly získány z veřejně dostupných zdrojů na internetu.

Arabba / Marmolada zájezdy >>