• Ostrov Ischia

Val di Fassa

1300 - 2950 m.n.m.
124 km sjezdových tratí
58 kabin, sedaček, vleků a nový podzemní výtah Vigo di Fassa - celková kapacita 79.000 osob za hodinu1x snowpark
80 km uměle zasněžovaných tratí
1,5 km osvětlených sjezdových tratí Pozza - Aloch (1 černá, 1 červená)
Skialpinistické a extrémní volné lyžování - Sas Pordoi
70 km pravidelně udržovaných běžeckých tratí

Další možnosti sportu a zábavy:

  • bruslařský stadion a kluziště – Pozza di Fassa, Campitello, Canazei
  • krytý bazén, sauna – Alba, Canazei
  • lyžařské školy a školičky
  • jízda na koních - Canazei, bowling, squash - Alba
  • paragliding, heliski
  • diskotéky, termální prameny – Pozza di Fassa
  • noční lyžování – Pozza di Fassa

Oblast Val di Fassa leží v samém srdci trentinských Dolomit, obklopena vysokohorským masivem Gruppo del Sella, kterému vládne z výšky 3342 m.n.m. monumentální Marmolada. Val di Fassa je součástí vyhlášeného lyžařského regionu Sella Ronda vyhledávaného milovníky lyžování z celé Evropy, které sem láká přes 400 km vzájemně propojených sjezdových tratí zasazených do úžasné přírodní scenérie italských Dolomit. Zimní dovolená v pohádkovém prostředi za příznivé ceny.

Stoupenci běžeckého lyžování určitě nepohrdnou výzvou vyzkoušet si některé úseky světoznámého dálkového běhu Marcialonga, který se zde koná každoročně v lednu.

Val di Fassa patří k nejnavštěvovanějším oblastem italských Dolomit, zahrnuje městečka Moena, Campitello a Canazei a několik vesniček. Oblast je sjezdovkami propojena se sousední Arabbou, Corvarou v Alta Badii a Sevlou ve Val Gardeně. Sněhové podmínky oblasti jsou mimořádně příznivé, a to nejen díky vysoké nadmořské výšce, ale i zásluhou výkonného zasněžovacího systému.

Lyžařské středisko Val di Fassa e Carezza je jedním ze čtyř míst, odkud lze nastoupit na okruh Sella Ronda. Lyžování v mnohakilometrovém systému výborně upravených sjezdových tratí je ale možné pouze s „rozšířeným“ skipasem Dolomiti Superski. Využít lze i kabinové lanovky Col Rodella z Campitella a Pecol z Canazei. Teď už si jen stačí vybrat z nepřeberného množství různorodých a přehledně značených sjezdovek tu nejlákavější trasu, nebo zvolit správnou barvu okruhu a můžeme vyrazit a užít si lyžování. Lze podlehnout svodům adrenalinových skialpinistických tras ze Sas Pordoi ležícího ve 2950 m.n.m., nebo zvolit náročné závodní tratě a zalyžovat si ve střediskách Arabba a Val Gardena. Na svoje si ale přijdou i méně zkušení lyžaři, na které lyžování v areálu Alta Badia.

Lyžařskou oblast Val di Fassa tvoří několik menších skiareálů. Nejnavštěvovanější z nich jsou moderní střediska Col Rodella a Belvedere, které nabízejí 55 km lyžování na převážně červených sjezdových tratí s přímým napojením na komplex Sella Ronda. Další skiareál Ciampac je propojen se střediskem Buffaure. Oba potěší lyžaře 26 km tratí všeho druhu. Náročnější sportovce okouzlí lyžování na  těžší černé trati, která vede z vrcholu Ciampac. Zajímavé lyžařské podmínky skýtají i další dva skiareály Ciampedie a Passo Costalunga, které jsou díky své odlehlejší poloze méně zaplněné lyžaři než ostatní části oblasti Val di Fassa. Zde si tedy užijete velmi klidné lyžování.

Vyznavačům snowboardingu jsou ve Val di Fassa vyhrazeny dva funparky - Belvedere/Canazei a Ciampac/Alba.

Další možnost, kterou můžete využít v rámci skipasu pro oblast Val di Fassa, je noční lyžování na středně náročné sjezdovce Aloch v Pozza di Fassa.

Pro rodiny doporučujeme lyžování a zábavu v několika malých i větších skiareálech, ale především v ráji pro děti Kinderland v Canazei a v dětském parku Ciampedie v Pozza di Fassa či v Parku Bimbo Neve v lokalitě Pera.

Pro běžkaře je upraveno 5 km tratí v Ciampacu a 5 km v Campitellu. Z Campitella se můžete rozjet na 40 km dlouhou běžeckou stopu, která se napojuje na trať ve Val di Fiemme, kudy vede trasa mezinárodního běžeckého závodu Marcialonga.

Val di Fassa livecam

cameraWEB KAMERA

Val di Fassa skimapa

Val di Fassa skimapa

Fotografie na tomto webu byly získány z veřejně dostupných zdrojů na internetu.