• Ostrov Ischia

Val Gardena

1060 - 2518 m.n.m.
175 km sjezdových tratí
80 kabin, sedaček, vleků
5x snowpark (boarder cross, halfpipe)
159 km uměle zasněžovaných tratí
2,5 km osvětlených sjezdových tratí
Skialpinistické a extrémní volné lyžování - Sass Pordoi
102 km běžeckých tratí

Další sportovní a zábavné možnosti:

  • kluziště a bruslařský stadion
  • krytý bazén – St.Urlich
  • lyžařské školy a školičky
  • jízda na koních, squash
  • diskotéky
  • noční lyžování – Castel Rotto

Val Gardena/Alpe di Siusi se pyšní několikanásobným oceněním nejlepší lyžařské středisko na světě, které získala v řadě anket. Lyžování ve Val Gardeně patří do systému Dolomiti Superski a je součástí světoznámého řetězce sjezdových tratí Sella Ronda, který umožňuje projet na lyžích čtyři nejznámější střediska celého systému. Fantastické lyžování na sjezdovkách Val Gardeny orámované jedinečnou kulisou velehor nabízejí skvělé podmínky pro zimní lyžování, od nádherně prosluněných svahů Secedy po košaté sjezdovky v Ciampinoi, kde se odehrávají závody Světového poháru. Díky důmyslnému zasněžovacímu systému a stálému počasí zde ale vydrží sníh až dlouho do jara. Můžete lyžovat na trati Gardenissima, která je vůbec nejdelším obřím slalomem v Dolomitech, a milovníky carvingu navíc potěší i lyžování na širokých sjezdovkách. Val Gardena má čtyři části: St. Ulrich - Ortisei, Santa Cristina, Selva - Wolkenstein a také Alpe di Suisi. Vesničku Selva přímo protínají sjezdové tratě okruhu Sella Ronda. Je zde ale i skvělá černá sjezdovka, která vede přímo z Ciampinoi (2254 m.n.m.) a končí téměř v centru Selva - Wolkenstein. Další možností nastoupit přímo na sjezdové tratě je St. Cristina.

Vesnička je rozdělena na dva lyžařské areály propojené novou podzemní drahou, vůbec první v Dolomitech. Sjezdové tratě na svazích Monte Pana a Ciampinoi mají převážně charakter náročných černých sjezdovek. Jednou z nich je i známá ostrá trať padající ze samého vrcholu Ciampinoi až do St. Cristiny. Tady se na planině pod štítem Monte Severa (2518 m.n.m) otevírá další bohatá nabídka lyžování v podobě červených a modrých sjezdovek. Odtud je přímé napojení na St. Ulrich – Ortisei, který má také dvě části. První z nich je komplex pod Monte Severa odkud vede nádherná červená sjezdovka v podstatě do centra St. Ulrich. Na druhé straně St. Ulrichu začíná druhá část s kabinovou lanovkou, která vás vyveze na vrcholek hory Monte Piz (2109 m.n.m.). Tam už čeká lyžování na krásně upravených sjezdových tratích Alpe di Siusi, poslední části Val Gardeny. V této oblasti naleznete lyžování na převážně jednodušších červených a modrých tratích pro začátečníky, ale i lyžaře, kteří se rádi rozjezdí, než zamíří na černé padáky v samém srdci Val Gardeny – v Santa Cristině a v Selvě. Na Alpe di Suisi najdete kromě klasických sjezdovek také lyžování na několika tratích upravených pro sáňkování. Alpe di Suisi jsou nejodlehlejší částí Val Gardeny, na zdolání okruhu Sella Ronda je proto nutné počítat s celým dnem a s brzkým startem.

Celková nabídka lyžařských možností Val Gardena/Alpe di Suisi je mimořádně bohatá a na své si zde přijdou všichni milovníci zimních sportů. Další možností, jak si v tomto středisku zpříjemnit pobyt, jsou dvě tematické lyžařské cesty: ve Val Gardeně se můžete vydat po stopách světových pohárů 70. let a v Alpe di Suisi po stopách čarodějnic. Také na tomto krásném zimním středisku máte možnost zahrát si v kasinu nebo poker na nejlepší herní stránky společnosti v Evropě online casino in Nederland 2016.

Val Gardena patří k nejluxusnějším střediskům nejen v Dolomitech, ale i celé Itálie. V jednotlivých vesničkách najdete mnoho špičkových obchůdků, hotelů a restaurací.

Pro běžkaře je připraveno 102 km běžeckých tratí rozprostřených po různých místech údolí Val Gardena/Alpe di Suisi.

Val di Fiemme livecam

cameraWEB KAMERA

{phocagallery view=category|categoryid=9|limitstart=0|limitcount=0}

Val di Fiemme skimapa

Val Gardena skimapa

Fotografie na tomto webu byly získány z veřejně dostupných zdrojů na internetu.

Val Gardena zájezdy >>